Badanie dna oka przy użyciu funduskamery

 

Badanie dna oka to kluczowy element diagnostyki u chorego na cukrzycę ale nie tylko.

Badanie dna oka przy użyciu Funduskamery z oprogramowaniem umożliwiającym rozpoznanie schorzenia dna oka dzięki sztucznej inteligencji pozwala na postawienie podejrzenia takich schorzeń jak powikłania cukrzycy czyli retinopatia cukrzycowa ale także jaskra czy zwyrodnienie plamki związane z wiekiem przez lekarza diabetologa.

 

Na czym polega to badanie?

Badanie polega na wykonaniu kilku  cyfrowych zdjęć dna oka.

Badanie jest przeprowadzane w gabinecie i jest  bezbolesne i nie wymaga zakroplenia oka lekami w celu rozszerzenia żrenicy.

 

Przygotowanie do badania - Co musisz wiedzieć?

 Do badania dna oka przy użyciu Funduskamery Rdplus pacjent nie musi sie przygotowywać.

Zaawansowana Funduskamera DRSplus oferuje wyjątkowy komfort pacjenta dzięki konfokalnemu obrazowaniu siatkówki za pomocą LED. DRSplus nie wymaga długiego przygotowania ani udziału specjalisty w zestawianiu różnych pól widzenia

 

Wskazania do badania dna oka - Kiedy jest konieczne?

Badanie dna oka przeprowadza się, aby wykrywać różne schorzenia zarówno w obrębie samego narządu, jak i choroby ogólnoustrojowe.

Wskazania obejmują diagnozowanie cukrzycy czy powikłań nadciśnienia tętniczego, jaskry czy zwyrodnienia plamki zwiazanego z wiekiem

Dodatkowe akcesoria pozwalają wykonać dokumentację fotograficzną dna oka, co jest niezwykle pomocne w śledzeniu zmian w trakcie długoterminowego leczenia pacjentów.

 

 

gabinet 6gabinet 7gabinet 8gabinet 5gabinet 2gabinet 3gabinet 1gabinet 4